Monitoring CCTV IP

Megapikselowy monitoring IP sklepu PSB "MRÓWKA" w Tarnobrzegu

08.05.2014, 13:23

Klient:  Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. "MRÓWKA" w Tarnobrzegu.

Sklep znajduje się przy głównej drodze wjazdowej do miasta.

 

Megapikselowy monitoring składający się z 48 kamer IP zainstalowano w nowo otwartym sklepie Grupy Polskich Składów Budowlanch S.A. w Tarnobrzegu. Grupa działa na rynku od 14 lat, jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów dom i ogród w Polsce. Obecnie Grupa zrzesza ponad 300 małych i średnich, rodzinnych firm z terenu całej Polski, które prowadzą handel w ponad ponad 420. składach budowlanych, w 127 marketach PSB-Mrówka oraz w 16 centrach handlowych PSB-Profi. W placówkach tych pracuje ponad 10 tysięcy osób.

 

 

Widok marketu

 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo pracy jak również bezpieczeństwo klientów zdecydowano się na instalacje monitoringu CCTV IP. W trakcie budowy wykonano okablowanie oparte o skrętkę komputerową KAT.6 F/UTP LOSH. Połączenie wszystkich kamer do trzech rejestratorów wykonane zostało za pomocą Switch TP-LINK TL-SG3424P oraz Switch PoE ULTIPOWER. Zasilanie wszystkich kamer odbywa się za pomocą zasilania PoE w które wyposażone są switche. Wszystkie urządzenia zostały zainstalowane w szafach rack 19” SIGNAL w wersjach wiszących oraz stojącej serwerowej.


 

Widok szafy wiszącej wraz ze switche


 

W całym obiekcie zaprojektowanych zostało 12 kamer kompaktowych Signal (K1810) zewnętrznych


 

 

Widok kamer zewnętrznych SIGNAL

 

oraz 36 kamer kopułowych wewnętrznych Sunell (K1698). Wszystkie kamery są kamerami IP o rozdzielczości 2 Mpix (Full HD), wyposażone w reflektor podczerwieni umożliwiają obserwację nawet w skrajnych warunkach oświetlenia.

 

 

 

Widok wewnętrznych kamer IP Sunell

 

Dzięki wysokiej rozdzielczości oraz dużej ilość szczegółów można zweryfikować ewentualne kradzieże oraz weryfikować np. tablice rejestracyjne aut.

 

 

widok zbniżenia cyfrowego

 

Centrum monitoringu zaprojektowane zostało w serwerowni. W szafie rack 19” przewidziano trzy rejestratory IP renomowanego producenta urządzeń do monitoringu Hikvision.

 

 

Widok rejestratorów w szafie rack 19”

 

 

Instalacje wykonała firma Dipol Sandomierz