Monitoring CCTV IP
Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

 

Czy podczas awarii sieci komputerowej (zmniejszenia przepustowości) musimy utracić informacje bo sieć ich nie buforuje a kamera nie może powtórnie wysłać?

Nie, firma Hikvision wdrożyła system o nazwie ANR(ang. Automatic Network Replenishment), kamera może zapisywać nagrania na karcie pamięci w przypadku problemów z łącznością z rejestratorem. Po ustaniu awarii, nagrania są automatycznie przekazywane do rejestratora. W przypadku przerw w transmisji, operator nie musi podejmować żadnych działań, aby na rejestratorze znalazło się kompletne nagranie. Funkcja ta dostępna jest w rejestratorach IP z serii K oraz I , kamera natomiast musi być wyposażona w slot na kartę pamięci.

Nasza firma wykonuje kompleksowe systemy monitoringu oparte na produktach firmy Hikvision.

 
Często się zdarza że w budynkach rozmowy przez telefon komórkowy są utrudnione czy wręcz niemożliwe. Spowodowane jest to tłumieniem sygnału przez ściany, okna czy stropy (podziemia). Najczęściej takie problemy występują w marketach, tunelach, parkingach, stacjach benzynowych, lotniskach, hotelach.
Idealnym rozwiązaniem są urządzenia marki Signal. Repeater Signal służy do wzmocnienia sygnału GSM i wprowadzeniu go do wewnątrz pomieszczeń. Urządzenie doskonale nadaję się do miejsc gdzie sygnał GSM jest na tyle słaby, że prowadzenie rozmów przez telefon komórkowy jest niemożliwy. Jest urządzeniem konsumenckim wzmacniającym pełny zakres GSM+EGSM, spełniającym wymogi dyrektywy RED 2014/53/EU oraz normy ETSI 303 609. Urządzenie posiada deklarację CE.
 
Instalacja wzmacniacza polega na:
  • wybraniu miejsca na zewnątrz budynku gdzie odbieramy sygnał GSM (pasmo 900 MHz),
  • zewnętrzną antenę ustawić w kierunku nadajnika GSM
  • wybrać takie miejsce instalacji wzmacniacza wewnątrz budynku aby antena wewnętrzna została zainstalowana w miarę centralnie w obszarze który ma pokryć zasięgiem,
  • sprawdzić czy odległość od miejsca instalacji anteny zewnętrznej do miejsca instalacji anteny wewnętrznej jest większa niż 10m,
  • zamontować repeater Signal z dala od źródeł ciepła zapewniając odpowiednie chłodzenie urządzenia
  • sprawdzić poprawność połączeń przewodu z anteną i wzmacniaczem
  • włączyć zasilacz do gniazda 230 V AC

 

Firma DIPOL specjalizuje się w wykonywaniu profesjonalnych instalacji z zastosowaniem wzmacniaczy GSM SIGNAL.

 
 
Punkty dostępowe TP-Link Auranet EAP to bezprzewodowe urządzenia klasy biznesowej, które służą miedzy innymi do budowy beprzewodowych instalacji Internetu w hotelu. Bezpłatne oprogramowanie EAP Controller pozwala użytkownikom zarządzać wieloma urządzeniami EAP, znajdującymi się w różnych lokalizacjach, za pomocą jednego urządzenia. Możliwość sterowania, dostosowywania i wizualizacji całej sieci na dowolnym komputerze połączonym z siecią sprawia, że centralne zarządzanie siecią nigdy dotychczas nie było tak wydajne.

Urządzenia EAP Auranet korzystają z uwierzytelniania za pomocą strony powitalnej oraz zaawansowanych funkcji zarządzania RF, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla wymagających środowisk, o dużym natężeniu ruchu, takich jak kampusy, hotele, sklepy, czy biura.

Najważniejsze zalety:

 • niezawodne działanie zapewniają chipsety klasy biznesowej, standard 802.11ac, technologia MIMO oraz TurboQAM,
 • rozwiązanie Auranet pozwala na stworzenie centralnego systemu zarządzania siecią – poprzez wielofunkcyjne oprogramowanie Auranet Controller oraz łatwy w użyciu tryb klastra,
 • ze względu na możliwość jednoczesnego zarządzania setkami urządzeń EAP Auranet, wystarczy dodać kolejne urządzenie EAP, aby szybko zwiększyć zasięg sieci,
 • oprogramowanie EAP Controller jest bezpłatne, stąd kupowanie drogich oprogramowań zarządzających jest zbędne,
 • za pomocą strony uwierzytelniającej administratorzy mogą kontrolować dostęp gości do sieci i stworzyć system ograniczający czas korzystania z sieci dla każdego z klientów,
 • techniki, takie jak Airtime Fairness, Beamforming oraz sterowanie pasmem zapewniają optymalne działanie sieci.

 

Standardem w hotelach i pensjonatach jest oferowanie dostępu do telewizji satelitarnej DVB-S/S2 na wszystkich telewizorach, bez montażu dodatkowych tunerów satelitarnych przy każdym odbiorniku. Kanały satelitarne są uzupełnieniem oferty telewizji naziemnej DVB-T lub podstawowym źródłem oferty programowej w instalacji. Najtańszym rozwiązaniem dostępu do kanałów satelitarnych
w instalacji hotelowej jest konwersja sygnału DVB-S/S2 (8PSK,QPSK) do jednolitego standardu DVB-T (COFDM). Rozwiązanie takie, wraz z instalacją telewizji naziemnej, umożliwia stworzenie bogatej oferty programowej. Firma DIPOL posiada w swojej ofercie transmodulatory sygnału DVB-S/S2 marki TERRA, umożliwiające zamianę sygnału satelitarnego do standardu DVB-T, a następnie jego dystrybucję w jednym standardzie poprzez sieć kabli koncentrycznych do gniazd końcowych.

 

 

 

 

Sejfy hotelowe zwiększają poczucie bezpieczeństwa gościa w obiekcie. Dzięki nim gość przebywający w hotelu ma gwarancję, że przedmioty pozostawione w sejfie są bezpieczne. W artykule zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące sejfów hotelowych Be-Tech.

 

Do jakich obiektów przeznaczone są sejfy hotelowe Be-Tech?

Sejf Granit produkowany przez firmę Be-tech został zaprojektowany z myślą o hotelach pięciogwiazdkowych. Drzwi sejfu wykonane są z pięciomilimetrowej blachy stalowej a ściany z dwumilimetrowej. Wnętrze sejfu jest wyłożone filcem i oświetlone co stawia go w bardzo dogodnej pozycji między innymi podobnymi urządzeniami dostępnymi na rynku. Sejfy oprócz hoteli mogą znakomicie sprawdzić się w hostelach z pokojami typu dormitoria. Sejfy umożliwią gościom schowanie cennych rzeczy co z kolei zwiększy ich poczucie bezpieczeństwa i zapewni spokojny sen.

Jak działają sejfy Be-Tech z punktu widzenia gościa hotelowego?

Obsługa sejfu jest bardo prosta, gość zamykając drzwi sejfu nadaje mu kod 4-9 cyfrowy i potwierdza naciskając „#”. W przypadku gdy gość zapomni kod, Granit poprzez swoją funkcjonalność umożliwia otwarcie awaryjne aż trzema sposobami: używając kodu właściciela, kluczem mechanicznym lub przez użycie dedykowanego terminala. Terminal to urządzenie, które oprócz pomocy przy otwieraniu sejfu umożliwia nam odczytanie z pamięci sejfu ostatnich 400 operacji (data i godzina otwarcia).

Jakie są wymiary sejfów Be-Tech?

Sejfy Granit są dostępne w trzech rozmiarach:

 • Granit 1HL: wymiary zewnętrzne 300 x 270 x 169 mm, pojemność 10.85 l, waga 6.5 kg
 • Granit 3HL: wymiary zewnętrzne 430 x 350 x 220 mm, pojemność 27.8 l, waga 12.7 kg
 • Granit 5HL: wymiary zewnętrzne 495 x 350 x 220 mm, pojemność 38.05 l, waga 15.5 kg

Jak zasilane są sejfy Be-Tech?

Sejfy zasilane są czterema bateriami typu AA.

Kontrola dostępu w hotelach jeszcze do niedawna opierała się wyłącznie na systemie zamków elektronicznych otwieranych przy użyciu kart zbliżeniowych.

Rozwój technologii i wprowadzenie do zamków hotelowych kart typu Mifare 13,56 MHz umożliwiło powstanie systemów "jednego klucza".

System „jednego klucza" rozwiązuje problem rozliczania korzystania z parkingu, basenu, sauny, jak również prawo dostępu do posiłków itp.

Na kartach Mifare 13,56 MHz można zapisać więcej informacji, dlatego obecnie ograniczeniem ich funkcjonalności jest program komputerowy do obsługi hotelu, który powinien pozwolić na wprowadzenie tych informacji na nośnik.

Możliwa jest również integracja systemu zamków hotelowych z domofonem IP. Taka funkcjonalność jest szczególnie ważna w małych motelach czy apartamentach, w których obsługa jest często wspólna dla motelu, stacji benzynowej, czy restauracji. Jedna karta, otwierającą drzwi wejściowe i pokój hotelowy pozwala zaoszczędzić na kosztach recepcji.
Do integracji z systemem „jednego klucza" polecamy domofony IP firmy 2N, klient może używająć tej samej karty wejść na teren budynku lub skontaktować się za pomocą domofonu z recepcją, która moze być nawet w innym mieście.

 

Jakie cechy powinien mieć dobry zamek hotelowy ?
- niezawodność (jakość elekroniki i oprogramowania),
- trwałość (wytrzymałość wkładki, szyld odporny na wytarcie i zarysowania,
- możliwość integracji z innymi systemami (parking, usługi hotelowe dostep do posiłków itp.),
- bezpieczeństwo (karty powinny być maksymalnie odporne na ataki "hackerów".

 

Model zamków hotelowych dostępne w naszej ofercie: Berlin, London i Oslo. Mechanizmy wkładek każdego z nich cechują się wytrzymałością i długą żywotnością – do 1 000 000 cykli!

Szyldy zamków wykonane ze stali nierdzewnej lub w technologii cyrkonowej powłoki PVD opracowanej w NASA polegającej na osadzaniu w próżni azotanu cyrkonu, który sprawia, że powierzchnia staje się twarda i odporna na wszelkie zarysowania, zabezpieczając urządzenie przed urazami i zużyciem.

Karty Mifare to obecnie najnowsze i najpewniejsze rozwiazanie wśrod kart zbliżeniowych oferujące w przyszłosci rozbudowę systemu kontroli dostępu.

Systemem "jednego klucza" Be-Tech zarządza wysokiej jakości oprogramowanie do programowania kart, udzielania dostępu do poszczególnych stref czy meldowania gości, jest ono kompatybilne ze znanymi rozwiązaniami informatycznymi dostępnymi na naszym rynku.