Monitoring CCTV IP

KAMERY TERMOWIZYJNE HIKVISION DO POMIARU TEMPERATURY

09.06.2020, 13:46

     W  związku z panującą epidemią koronawirusa, w ostatnich tygodniach otrzymujemy od klientów coraz więcej zapytań dotyczących kamer do pomiaru temperatury.  Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie na przykładzie kamer termowizyjnych firmy Hikvision chcielibyśmy przedstawić ich podstawowe funkcje i sposób działania.

     Zwykłe kamery analogowe lub IP, wykorzystywane w monitoringu umożliwiają prawidłową identyfikację i rozpoznanie osób w ciągu dnia i w nocy, po zastosowaniu oświetlacza podczerwieni. Kamera termowizyjna do prawidłowej pracy nie potrzebuje żadnego oświetlenia. Jej zasada działania jest zupełnie inna niż w przypadku tradycyjnych kamer. Każde ciało o temperaturze powyżej zera bezwzględnego emituje promieniowanie podczerwone. Dzięki istniejącej zależności pomiędzy temperaturą, a intensywnością promieniowania, kamera termowizyjna odbierając fale podczerwieni dokonuje obliczeń wartości temperatury na podstawie ich długości. Za pomocą kamery termowizyjnej można więc zobaczyć rozkład temperatur na powierzchni badanego ciała, oraz dokonać pomiaru wartości temperatury. Hikvision oferuje kamery zapewniające precyzję na poziomie +/- 0,5℃ bez modułu blackbody, lub +/- 0,3℃ z wykorzystaniem wzornika. Kamery współpracują z oprogramowaniem iVMS4200

 

 

 

 

 

    Ze względu na różnorodność i zmienność warunków atmosferycznych, większość tych kamer przeznaczona jest do instalacji wewnątrz pomieszczeń. Chcąc  zainstalować taką kamerę na zewnątrz, dla prawidłowego pomiaru trzeba zapewnić odpowiednie warunki pracy.

Jako oficjalny dystrybutor firmy Hikvision polecamy kamery:

- Hikvision DS-2TD2617B-6/PA(B)

- Hikvision DS-2TD2617B-3/PA(B) 

- Hikviion DS-2TD1217B-3/PA(B)

 

 

 

 

 

 

© Copyright Dipol wszelkie prawa zastrzeżone - Sandomierz 2011
Realizacja i CMS: IMPIT