Monitoring CCTV IP
Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Co zrobić jeżeli mamy klika obiektów wchodzących w skład dużego komplesu?

Chcemy jednocześnie dystrybuować  sygnał DVB-T z lokalnego nadajnika oraz 15 programów satelitarnych w postaci cyfrowego sygnału DVB-T.

Możemy skorzystać z profesjonalnych rozwiązań firmy TERRA. Dystrybutorem urządzeń jest firma Dipol

Schemat na zdjęciu przedstawia przykład instalacji optyczno-miedzianej dla 5 obiektów hotelowych z dystrybucją sygnału DVB-T (4 multipleksów cyfrowych naziemnej telewizji oraz 8 multipleksów z transmodulatora tdx-480 R81621). Część sygnału źródłowego wydzielono na podsieć lokalną (budynek, w którym znajduje się pomieszczenie techniczne). Do pozostałych obiektów doprowadzono światłowody jednomodowe.

W takiej konfiguracji urządzeń światłowodowych sygnał DVB-T można wysłać na odległość nawet 12 km.

Dipol wie jak wykonać taką instalację.

 

 

 

Niekiedy projektant zaprojektuje w hotelu/pensjonacie wyłącznie okablowanie komputerowe (popularną skrętkę). Kiedy należy w obiekcie rozprowadzić sygnał telewizji DVB-T, brak przewodu koncentrycznego może stworzyć "barierę nie do przeskocznia".

Dzięki transformatorom TV-LAN Signal możemy zrobić transmisję sygnału telewizyjnego oraz Internetu w jednej skrętce komputerowej. Rozwiązanie bazuje na połączeniu punkt-punkt, możliwe jest jednak wielokrotne stosowanie kompletów nadajnik-odbiornik.

Nasza firma wykona taką instalację.

 

Czy podczas awarii sieci komputerowej (zmniejszenia przepustowości) musimy utracić informacje bo sieć ich nie buforuje a kamera nie może powtórnie wysłać?

Nie, firma Hikvision wdrożyła system o nazwie ANR(ang. Automatic Network Replenishment), kamera może zapisywać nagrania na karcie pamięci w przypadku problemów z łącznością z rejestratorem. Po ustaniu awarii, nagrania są automatycznie przekazywane do rejestratora. W przypadku przerw w transmisji, operator nie musi podejmować żadnych działań, aby na rejestratorze znalazło się kompletne nagranie. Funkcja ta dostępna jest w rejestratorach IP z serii K oraz I , kamera natomiast musi być wyposażona w slot na kartę pamięci.

Nasza firma wykonuje kompleksowe systemy monitoringu oparte na produktach firmy Hikvision.

 
Często się zdarza że w budynkach rozmowy przez telefon komórkowy są utrudnione czy wręcz niemożliwe. Spowodowane jest to tłumieniem sygnału przez ściany, okna czy stropy (podziemia). Najczęściej takie problemy występują w marketach, tunelach, parkingach, stacjach benzynowych, lotniskach, hotelach.
Idealnym rozwiązaniem są urządzenia marki Signal. Repeater Signal służy do wzmocnienia sygnału GSM i wprowadzeniu go do wewnątrz pomieszczeń. Urządzenie doskonale nadaję się do miejsc gdzie sygnał GSM jest na tyle słaby, że prowadzenie rozmów przez telefon komórkowy jest niemożliwy. Jest urządzeniem konsumenckim wzmacniającym pełny zakres GSM+EGSM, spełniającym wymogi dyrektywy RED 2014/53/EU oraz normy ETSI 303 609. Urządzenie posiada deklarację CE.
 
Instalacja wzmacniacza polega na:
  • wybraniu miejsca na zewnątrz budynku gdzie odbieramy sygnał GSM (pasmo 900 MHz),
  • zewnętrzną antenę ustawić w kierunku nadajnika GSM
  • wybrać takie miejsce instalacji wzmacniacza wewnątrz budynku aby antena wewnętrzna została zainstalowana w miarę centralnie w obszarze który ma pokryć zasięgiem,
  • sprawdzić czy odległość od miejsca instalacji anteny zewnętrznej do miejsca instalacji anteny wewnętrznej jest większa niż 10m,
  • zamontować repeater Signal z dala od źródeł ciepła zapewniając odpowiednie chłodzenie urządzenia
  • sprawdzić poprawność połączeń przewodu z anteną i wzmacniaczem
  • włączyć zasilacz do gniazda 230 V AC

 

Firma DIPOL specjalizuje się w wykonywaniu profesjonalnych instalacji z zastosowaniem wzmacniaczy GSM SIGNAL.

 
 
Punkty dostępowe TP-Link Auranet EAP to bezprzewodowe urządzenia klasy biznesowej, które służą miedzy innymi do budowy beprzewodowych instalacji Internetu w hotelu. Bezpłatne oprogramowanie EAP Controller pozwala użytkownikom zarządzać wieloma urządzeniami EAP, znajdującymi się w różnych lokalizacjach, za pomocą jednego urządzenia. Możliwość sterowania, dostosowywania i wizualizacji całej sieci na dowolnym komputerze połączonym z siecią sprawia, że centralne zarządzanie siecią nigdy dotychczas nie było tak wydajne.

Urządzenia EAP Auranet korzystają z uwierzytelniania za pomocą strony powitalnej oraz zaawansowanych funkcji zarządzania RF, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla wymagających środowisk, o dużym natężeniu ruchu, takich jak kampusy, hotele, sklepy, czy biura.

Najważniejsze zalety:

 • niezawodne działanie zapewniają chipsety klasy biznesowej, standard 802.11ac, technologia MIMO oraz TurboQAM,
 • rozwiązanie Auranet pozwala na stworzenie centralnego systemu zarządzania siecią – poprzez wielofunkcyjne oprogramowanie Auranet Controller oraz łatwy w użyciu tryb klastra,
 • ze względu na możliwość jednoczesnego zarządzania setkami urządzeń EAP Auranet, wystarczy dodać kolejne urządzenie EAP, aby szybko zwiększyć zasięg sieci,
 • oprogramowanie EAP Controller jest bezpłatne, stąd kupowanie drogich oprogramowań zarządzających jest zbędne,
 • za pomocą strony uwierzytelniającej administratorzy mogą kontrolować dostęp gości do sieci i stworzyć system ograniczający czas korzystania z sieci dla każdego z klientów,
 • techniki, takie jak Airtime Fairness, Beamforming oraz sterowanie pasmem zapewniają optymalne działanie sieci.

 

Standardem w hotelach i pensjonatach jest oferowanie dostępu do telewizji satelitarnej DVB-S/S2 na wszystkich telewizorach, bez montażu dodatkowych tunerów satelitarnych przy każdym odbiorniku. Kanały satelitarne są uzupełnieniem oferty telewizji naziemnej DVB-T lub podstawowym źródłem oferty programowej w instalacji. Najtańszym rozwiązaniem dostępu do kanałów satelitarnych
w instalacji hotelowej jest konwersja sygnału DVB-S/S2 (8PSK,QPSK) do jednolitego standardu DVB-T (COFDM). Rozwiązanie takie, wraz z instalacją telewizji naziemnej, umożliwia stworzenie bogatej oferty programowej. Firma DIPOL posiada w swojej ofercie transmodulatory sygnału DVB-S/S2 marki TERRA, umożliwiające zamianę sygnału satelitarnego do standardu DVB-T, a następnie jego dystrybucję w jednym standardzie poprzez sieć kabli koncentrycznych do gniazd końcowych.

 

 

 

© Copyright Dipol wszelkie prawa zastrzeżone - Sandomierz 2011
Realizacja i CMS: IMPIT