Monitoring CCTV IP
Znajdujesz się: Strona główna » Produkty

Od 14 lat oferujemy kompleksowe usługi z zakresu automatyki przemysłowej jak również automatyki domowej.

Stosujemy sprzęt automatyki dla domu oraz firm:

 

NICE, FAAC, CAME

 

Oferujemy również bramy garażowe przemysłowe, przydomowe jak również bramy przesuwne oraz dwuskrzydłowe firmy 

 

WIŚNIOWSKI

 

Prowadzimy również pomiary oraz wyceny wszelkiego rodzaju bram garażowych przydomowych jak również przemysłowych oraz szlabanów.

Na terenie województwa: 

 

 • świętokrzyskiego,
   
 • podkarpackiego,
   
 • lubelskiego,
   

wycena oraz wizja lokalna gratis!!!

 

 

 

Dipol Sandomierz świadczy usługi w zakresie projektowania, montażu oraz konserwacji systemów telewizji przemysłowej CCTV jak również systemów telewizji przemysłowej IP opartej na kamerach megapikselowych wysokiej rozdzielczości.

 

Instalacje telewizji dozorowej dają możliwości zapisu obrazu jak również daje możliwości kontrolowania tego co się dzieje w firmach, hotelach, szkołach, instytucjach, sklepach, zakładach produkcyjnych, biurach, magazynach, osiedlach mieszkaniowych oraz u osób fizycznych

 

Dobór sprzętu dobywa się poprzez przeprowadzenie wizji lokalnej na obiekcie przez wysoko wykwalifikowanego technika, który zaproponuję rozwiązanie najlepsze dla danego obiektu. Po przeprowadzeniu wizji lokalnej technik zaprezentuje możliwości proponowanego sprzętu jego możliwości oraz design. Gdy odpowiedni system zostanie wybrany technik wykona symulację usługi wraz z przesłaniem kart katalogowych oraz certyfikatów zgodności. Następnym etapem jest wykonanie profesjonalnie instalacji z zachowaniem wszelkich norm. Po zakończeniu instalacji zostaje przeprowadzone szkolenie z zakresu obsługi.

 

Stosujemy sprzęt:

 

Acti, Hikvision, Sunell, Bosch, Alnet, Signal, Nuuo,

 

 

niezawodność urządzeń oraz doświadczenie pozwalają na realizowanie innowacyjnych rozwiązań.

 

Od wielu lat serwisujemy systemy monitoringu dla firm, instytucji, sklepów, zakładów produkcyjnych, biur, magazynów, osiedli mieszkaniowych oraz osób fizycznych. Wszelkie nasze projekty są wykonywane w oparciu o najnowsze technologie, co pozwala na uzyskanie najwyższych parametrów pracy. Nasi technicy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży IT, są nieustannie szkoleni po to, aby sprostać wymaganiom każdego klientów. 

 

 

 

Hotele, szpitale, domy prywatne, budynki biurowe, bloki mieszkalne to obiekty w których główną instalacją jest telewizja SAT oraz telewizja cyfrowa naziemna DVB-T. Dipol w zakresie RTV-SAT posiada ogromne doświadczenie związane z projektowaniem, montażem oraz konserwacją takowych systemów.

 

Wykonujemy Instalacje telewizji RTV-SAT począwszy od instalacji w domach jednorodzinnych kończąc na zaawansowanych systemach Hotelowych PAY-TV oraz systemach telewizji IP.

 

W pierwszym etapie wykonywane są pomiary sygnału w miejscu instalacji profesjonalnymi miernikami przez wysoko wykwalifikowanego technika. W kolejnym etapie technik zapoznaję się z obiektem oraz oczekiwaniami inwestora. Po przeprowadzeniu wizji lokalnej technik przedstawia wykonany projekt instalacji oraz jego możliwości. Gdy system zostanie zaakceptowany przez inwestora technik wykona symulację usługi wraz z przesłaniem kart katalogowych oraz certyfikatów zgodności. Następnym etapem jest wykonanie profesjonalnie instalacji z zachowaniem wszelkich norm.
Po zakończeniu instalacji zostaje przeprowadzone szkolenie z zakresu obsługi.

 

Stosujemy sprzęt:

 

Terra, Signal, Alcad, Corab, Ferguson, Optikum, AMS,

 

 

Firma Dipol świadczy usługi z zakresu

 

 • wykonywania zakończeń światłowodowych za pomocą spawów mechanicznych 
   
 • łączeń przerwanych włókien światłowodowych 
   
 • projektowanie sieci światłowodowych
   
 • serwis sieci światłowodowych

 

Wykonujemy również inwestycje z zakresu okablowania strukturalnego budynków wielorodzinnych oraz wszelkiego rodzaju okablowania teletechniczne do celów transmisji danych,  telekomunikacyjnych, telewizji dozorowej oraz telewizji RTV-SAT.

 

W dniu 6 listopada 2012 roku Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jaki powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Rozporządzenie opublikowane zostało w Dzienniku Ustaw w dniu 22 listopada 2012 r., Poz 1289 i weszło w życie w 3 miesiące po tej dacie, tj. 23 lutego 2013 r

 

Nadrzędną ideą przyświecającą nowelizacji rozporządzenia była zmiana dotychczasowych, bardzo ogólnych przepisów dotyczących instalacji telekomunikacyjnych w budynkach użyteczności publicznej oraz budynkach zamieszkania zbiorowego. Brak precyzyjnych wytycznych powodował szereg problemów takich, jak: ograniczony dostęp do szerokopasmowego Internetu, ograniczony dostęp do usług telewizyjnych emitowanych drogą rozsiewczą w sposób naziemny oraz satelitarny, niepoprawnie wykonane i niefunkcjonujące prawidłowo instalacje RTV.

 
Wobec powyższych problemów rozporządzenie przewiduje szereg zmian dotyczących budowy wybranych instalacji teletechnicznych (instalacja telewizyjna, LAN oraz domofonowa) w budynkach zamieszkania zbiorowego.
 
W przypadku nowo budowanych budynków wielorodzinnych, nowelizacja rozporządzenia wprowadza obowiązek:
 
1) montażu instalacji światłowodowej, na którą składać ma się zlokalizowana w dedykowanym pomieszczeniu teletechnicznym przełącznica światłowodowa oraz doprowadzone do każdego mieszkania dwa włókna światłowodowe.
 

 

Dzięki popularyzacji instalacji FTTH (ang. Fiber-To-The-Home) możliwe będzie znaczne podniesienie jakości usług szerokopasmowych, w szczególności umożliwienie użytkownikom tego typu instalacji dostępu do usług znacznie szybszej transmisji danych, wideo, dźwięku itp. w wolnej od przepięć, bezpiecznej instalacji.
 
 
 
Instalacja światłowodowa
 
Szczegółowe wytyczne zawarte w rozporządzeniu:
 
 • najważniejszym elementem instalacji w każdym budynku będzie pomieszczenie techniczne, w którym zlokalizowana ma być przełącznica światłowodowa, pole krosowe zapewniające zmienne połączenie abonent – wybrany provider oraz punkt przyłączenia wybranych usług multimedialmych
 
 • od przełącznicy światłowodowej zlokalizowanej w punkcie połączenia z publiczną siecią telekomunikacyjną odpowiednio do wyjścia z gniazda lub zakończeń kabli, powinny być doprowadzone i zakończone co najmniej dwa jednomodowe włókna światłowodowe o następujących parametrach:
tłumienność dla λ =1310..1625nm ≤ 0,4 dB/km
tłumienność dla λ =1550nm ≤ 0,25 dB/km
współczynnik dyspersji chromatycznej D ≤ 0,092 ps/nm2*km
nominalna średnica pola modu od 8,6 do 9,5 μm
długość fali odcięcia dla włókna ≤  1260 nm
tłumienność 100 zwojów o średnicy 60 mm (1625nm) ≤ 0,1dB
 
Przewody spełniające wymienione wyżej parametry:
 
 
Kod L7712 L7644 L7502
Nazwa Ultimode-BS Ultimode-UNI Ultimode-IDC
Ilość włókien 12, 24 4, 8 2, 4, 8
Zastosowanie idealny do budynków wielokondygnacyjnych wewnątrz / 
na zewnątrz
wewnątrz
 
 • należy wykorzystywać złącza światłowodowe jednomodowe typu SC/APC
 
L3552 L5756 L4222
PG-52S KeyQuick10  A-522S
pigtail (termiczne łączenie światłowodów) wtyk SC/APC (mechaniczne łączenie światłowodów) adapter połączeniowy do puszek, przełącznic, itd.
 
 • tłumienie toru optycznego od punktu połączenia z publiczną siecią telekomunikacyjną do wyjścia z gniazda lub zakończeń kabli nie powinno przekraczać wartości 1,2 dB przy długości fali 1310 nm i 1550nm
 
 • w ogólnodostępnych miejscach, w których znajdują się zakończenia włókien światłowodowych, powinno być umieszczone, w widocznym miejscu, odpowiednie oznakowanie ostrzegające przed niewidzialnym promieniowaniem optycznym
 
Przykład realizacji instalacji światłowodej w budynku wielokondygnacyjnym
 
Przykład realizacji okablowania światłowodowego w budynku wielokondygnacyjnym 
kliknij by ściągnąć schemat w wersji pdf (1,08MB).
 
Aby lepiej zrozumieć rozporządzenie, należy posłużyć się przykładem. Za reprezentatywny należy przyjąć przedstawiony powyżej budynek wielorodzinny, 5-kondygnacyny, mający po 3 mieszkania na piętrze. Oznacza to, że w sumie w budynku należy położyć 30 włókien światłowodowych i do każdego z mieszkań należy doprowadzić 2 zakończenia.
 
W pomieszczeniu teletechnicznym umieszczono szafę RACK R912012, w której zainstalowano dwa panele światłowodowe ULTIMODE MT-524 L5124 wraz z płytami czołowymi L5541, mogącymi pomieścić w sumie do 48 adapterów SC/APC L4222. Od tyłu szafy doprowadzono zakończenia włókien światłowodowych rozprowadzonych po budynku, a w samych przełącznicach zespawano je wraz z pigtailami SC/APC L3552.
 
 
Aby rozprowadzić sygnał informacyjny do każdego z mieszkań wykorzystano kabel łatwego dostępu ULTIMODE BS. Ponieważ kabel występuje w wersji 12 lub 24 włóknowej (odpowiednio L7712 oraz L7724), dla parteru wykorzystano BS-12SM, a dla pozostałych kondygnacji BS-24SM. Na kolejnych piętrach w powłoce kabla wykonano otwory przy pomocy specjalnego noża L5911, a następnie wydzielono po 6 włókien. Otwór w powłoce zabezpieczono specjalnie do tego przeznaczoną osłoną odgałęźną VQ-BU dla kabla łatwego dostępu. Z osłony, w specjalnej tubie ochronnej VC-TUB L7211 poprowadzono o 2 włókna do każdego z mieszkań.
 
Zakończenie instalacji w mieszkaniu może być zrealizowane na kilka sposobów - zarówno w przypadku zakańczania instalacji w teletechnicznej skrzynce mieszkaniowej, jak i na gnieździe końcowym. W przypadku zakańczania przewodu w mieszkaniu, najlepszym rozwiązaniem jest montaż małej, dyskretnej puszki z gotowym zakończeniem włókien, które później nie będzie wymagało od użytkownika angażowania dodatkowej ekipy spawającej światłowody- na przykład puszka abonencka ULTIMODE TB-02H L5302, w której pozostawi się pewną rezerwę włókna zespawaną następnie z pigtailem SC/APC L3552 i zakończoną adapterem L4222.
 

 

© Copyright Dipol wszelkie prawa zastrzeżone - Sandomierz 2011
Realizacja i CMS: IMPIT